Język:

Kontakt

Centrum Edukacji Międzykulturowej,
Aleja Wolności 23 (MOK),
33-300 Nowy Sącz

tel: + 48 602 476 108
tel: + 48 608 315 089

e-mail: cempolska@gmail.com

Facebook:
wkrótce

Zarząd CEM

Bożena Kocyk – Prezes
Jolanta Kieres – Wiceprezes
Joanna Wituszyńska – Wiceprezes
Maria Baran – Sekretarz
Maria Janisz – Skarbnik
Halina Komar – Honorowy Prezes

 

Kalendarz

maj 2022
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archiwa

Miesięczne Archiwum:

Podsumowanie  roku 2021

Rok 2021 – był kolejnym okresem, w którym  pandemia  covid -19  ograniczała aktywne działania.  Pomimo wszystko  Centrum Edukacji Międzykulturowej  w miarę możliwości działało.  W czasie kiedy warunki pozwalały członkowie  Stowarzyszenia spotykali się  na kursach języka esperanto.                                                                          

W roku ubiegłym z ogromnym zaangażowaniem pracowała Prezes Stowarzyszenia  Pani  Halina Komar , przygotowując kilka wniosków o granty do różnych  organizatorów konkursów.  Efektem Jej pracy jest przyznanie dla CEM  przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji dofinansowania  środków Unii Europejskiej w ramach  Erasmus+  na realizację działań  projektu grupowej mobilności dorosłych osób uczących się . Projekt realizowany w roku bieżącym.

 W roku 2021 zrealizowaliśmy dwa przedsięwzięcia:

1/  projekt p.t „ZAPRASZAMY NA ZIEMIĘ  SĄDECKĄ” dofinansowany przez powiat nowosądecki,

2/ grupa młodzieży uczestniczyła w  27 Pol’and”Rock Festiwal 2021 w Makowicach – Płotach koło Szczecina.

  Projekt zatytułowany ZAPRASZAMY  NA  ZIEMIĘ  SĄDECKĄ  został  zrealizowany  przez Centrum Edukacji Międzykulturowej w lipcu  2021 roku  na byłym lotnisku  pod Szczecinem   w Makowicach- Płotach.    Na  Ziemię Sądecką zapraszali młodzi  wolontariusze  Krzysztof i Wiktor z Nowego Sącza .  Zostali oni wcześniej  wyposażeni w  solidną wiedzę o powiecie nowosądeckim oraz  w bardzo bogate materiały  promujące Ziemię Sądecką – jej walory historyczne, turystyczne,  przyrodnicze, kulturowe.  Wspomagała ich Lidia, która wcześniej zaangażowała się w zbieranie  broszur, folderów, map  i różnych gadżetów  związanych z Sądecczyzną.    Przez cały czas pobytu na festiwalu prowadzili oni stoisko z materiałami promującymi region,  rozmawiali z osobami odwiedzającymi to stoisko  obdarowując ich ciekawymi materiałami informacyjnymi. Ponadto przeprowadzili  z publicznością  dwa  dłuższe spotkania z  prelekcją o Ziemi Sądeckiej  prezentując jej  atuty, miejsca warte odwiedzenia, możliwości aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu wynikające z cech terenu a także i infrastruktury turystycznej.

Stoisko i materiały promocyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem  osób pochodzących z różnych miast i miejscowości z Polski i z Niemiec.  Dorośli interesowali się  turystyką poznawczą, rekreacyjną, religijną i zdrowotną. Młodzież zaś  zaciekawiona byłą rodzajami sportów, które  można uprawiać  w naszym terenie.  Wiele osób deklarowało przyjazd na Sądecczyznę aby poznać piękno i bogactwo tej ziemi a także później informować i zachęcać znajomych  do wyjazdów w region sądecki.

Zadanie  ZPRASZAMY NA ZIEMIĘ SĄDECKA zrealizowano  przy  wsparciu finansowym Powiatu Nowosądeckiego w ramach  ”Małych  grantów”.

Przedstawiając krótką  informację o zrealizowanym zadaniu  kontynuujemy promocję  i ZAPRASZAMY NA ZIEMIĘ SĄDECKĄ  .  Zachęcamy do zapoznania się   z regionem  odwiedzając stronię internetową  https://nowosadecki.pl/pl/turystyka  a potem przyjeżdżajcie   i  potwierdzajcie, że warto  poznać  ten piękny zakątek Polski.

Drugie zadanie wykonane przez młodzież  to aktywny udział w 27 Pol’and”Rock  Festiwal  2021’.  W trakcie Festiwalu  przedstawiciele Centrum Edukacji Międzykulturowej  aktywnie promowali język i ideę esperanta jako  narzędzia  pokojowego współistnienia narodów.  Kurs języka esperanto prowadzony przez  Stano Marćka ze Słowacji, rozmowy dotyczące poznawania świata dzięki  znajomości tego języka cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników wielkiej imprezy jaką  był 27 Festiwal Pol’and’Rock  2021.